G.News

Останні новини України та Світу

Чому під час тривоги в Києві зупиняється громадський транспорт

У цій статті буде детально розглянуто, чому громадський транспорт зупиняється під час повітряної тривоги в Києві. За даними Департаменту цивільного захисту та оборони Києва, під час тривоги існує серйозна загроза життю та здоров’ю людей, тому всі повинні евакуюватися в укриття. Ця вимога стосується не лише пасажирів, але й водіїв громадського транспорту. У травні 2023 року Рада оборони Києва прийняла рішення, що комунальний транспорт міста повинен зупинятися по тривозі, щоб пасажири могли покинути салон та перейти до укриття. Однак, на практиці приватні компанії не дотримуються цього правила через відсутність санкцій. Також буде розглянуто правила дії наземного громадського транспорту під час тривоги, включаючи посадку пасажирів на станціях метро. На даному етапі не відомо, чи планується скасування цього правила з огляду на безпекову ситуацію в місті.

Зміст

Чому громадський транспорт зупиняється під час тривоги в Києві

Як пояснили в Департаменті, під час повітряної тривоги існує ризик реальної загрози життю та здоров’ю людини, тому люди повинні евакуюватися в укриття і перебувати там до відбою.

“Це стосується в тому числі пасажирів та водіїв громадського транспорту. Зауважуємо, що громадський транспорт міста не є укриттям для цивільного населення і перебувати там під час тривоги небезпечно”, – йдеться у відповіді на запит РБК-Україна.

Тому, як зазначили в Департаменті, у травні 2023 року Рада оборони Києва ухвалила протокол, який зобов’язав комунальний транспорт зупинятися по тривозі, щоб пасажири могли покинути салон та пройти в укриття.

Це ж правило, за рішенням Ради оборони, поширюється й на громадський транспорт приватних компаній, але на практиці вони його не виконують, оскільки за це не передбачено жодних санкцій.

Як повинен діяти наземний громадський транспорт під час тривоги в Києві

Як зазначили в Департаменті, наземний громадський транспорт у разі оголошення повітряної тривоги в Києві повинен довезти пасажирів до найближчого укриття цивільного захисту.

“Зокрема, й до станцій метрополітену, підземних пішохідних переходів, паркінгів тощо. Це стосується як комунального підприємства “Київпастранс”, так і приватних компаній, які надають послуги з перевезення пасажирів”, – пояснили в Департаменті.

Проте, як додали в Департаменті, висадка пасажирів може відбуватися і безпосередньо на зупинках громадського транспорту.

Як працює метро під час тривоги в Києві

Окремі правила діють під час повітряної тривоги і для столичного метрополітену.

Так, у разі оголошення в Києві повітряної тривоги всі підземні станції метрополітену здійснюють укриття населення. Рух електропоїздів під час тривоги не зупиняється, але відбувається виключно в підземних ділянках ліній метрополітену.

“Підприємство (КП “Київський метрополітен” – ред.) забезпечує укриття для максимальної кількості людей, які розміщуються у вестибюлях, середніх залах та на платформах станцій”, – додали в Департаменті.

РБК-Україна також запитувало в КМДА, чи планується скасування цього правила для громадського транспорту в Києві з огляду на нинішню безпекову ситуацію в Києві, але відповіді на це питання не отримало.

Джерело: rbc.ua