G.News

Останні новини України та Світу

Все, що ви маєте знати про футбол: Новини та огляди

Футбол – це спортивний вид, який полюбили мільйони людей по всьому світу. Ця гра вражає своєю динамікою, емоційністю та захопленням. Футбольні матчі збирають на стадіонах та перед телевізорами тисячі фанатів, а новини та огляди футбольних подій завжди цікаві для любителів цього виду спорту.

Для справжніх шанувальників футболу слідкувати за новинами та оглядами – це не просто захоплення, а свого роду обов’язок. Національні та міжнародні змагання, виступи улюблених команд, індивідуальні досягнення гравців – все це складові, які роблять футбол найпопулярнішим видом спорту в світі.

Останні новини

Далі ми розглянемо найсвіжіші футбольні новини та огляди актуальних подій у світі футболу.

Миколенко увійшов до збірної місяця АПЛ за версію Whoscored

Віталій Миколенко, український захисник “Евертона”, продемонстрував вражаючі виступи протягом жовтня, що привели до його включення до команди місяця АПЛ.

За даними WhoScored, середня оцінка українського фулбека склала 7,30.

Поза Миколенко, до збірної місяця також увійшли інші видатні гравці, такі як Гульєльмо Вікаріо (7,12), Кіран Тріпп’єр (7,13), Крістіан Ромеро (7,58), Ітан Піннок (7,53), Домінік Собослаї (7,70), Деклан Райс (7,61), Дуглас Луїс (7,69), Бріан Мбемо (7,69), Сон Хин Мін (7,68) та Дуайт Макніл (7,78).

У жовтні, Миколенко брав участь у всіх матчах своєї команди в АПЛ. У тому місяці “Евертон” з Миколенком в складі здобув перемоги над “Борнмутом” (3:0) і “Вест Гемом” (1:0), а також зазнав поразки від “Ліверпуля”.

Чорноморець розгромив Зорю і вийшов у півфінал Кубка України

1 листопада відбувся матч 1/4 фіналу Кубка України з футболу між “Чорноморцем” та “Зорею”. Гра відбулася на стадіоні “Чорноморець” в Одесі і завершилася розгромною перемогою господарів поля.

Андрій Штогрін став головним героєм цієї зустрічі, забивши три голи в ворота “Зорі”. Олександр Васільєв також вніс свій внесок, забивши ще один м’яч для “Чорноморця”. Єдиний гол “Зорі” на цьому матчі належав Едуардо Герреро. Результат гри – 4:1 на користь “Чорноморця”.

Ця перемога пропускає “Чорноморець” до півфіналу Кубка України, де вони зустрінуться з іншою сильною командою. Відзначимо, що “Зоря” також продемонструвала сильну гру і піднесла насиченість матчу.

Наступний матч “Чорноморця” відбудеться 5 листопада проти “Металіста 1925” в рамках 13-го туру чемпіонату України. “Зоря” також гратиме 5 листопада, але вони зустрінуться з “Вересом” з Рівного.

Шанси збірної України на виход на Євро-2024

Збірна України з футболу має свої шанси на вихід на Євро-2024, але для цього їй потрібно перемогти команду Італії. Після двох матчів в рамках кваліфікації Євро-2024, в яких Україна здобула перемоги над Північною Македонією та Мальтою, її становище в турнірній таблиці групи C покращилося.

Наразі, лідирує команда Англії з 16 очками після 6 зіграних матчів, і вони вже гарантували собі місце на Євро-2024. Україна збирає 13 очок за 7 матчів, а Італія має 10 очок після 6 ігор. Щоб вийти на Євро-2024, Україні потрібно виграти останній матч відбору проти Італії.

Ймовірно, італійці матимуть перевагу в іншому своєму матчі проти Північної Македонії, оскільки для македонців результат цього матчу вже не має значення. Таким чином, Україні необхідно буде здобути перемогу над Італією на своєму полі, щоб вийти на Євро-2024. Поєдинок запланований на 20 листопада.

Варто відзначити, що перший матч між Україною та Італією завершився перемогою “Скуадри Адзурри” з рахунком 2:1. Також в історії протистоянь обох команд Україна ніколи не перемагала Італію (7 перемог Італії та 2 нічиї).

Важливою є той факт, що збірна Італії є чинним чемпіоном Євро, і вони здобули перемогу на Євро-2020, перемігши Англію в серії пенальті у фіналі на стадіоні “Уемблі”.

Учасники фінальної частини Євро-2024 з футболу

Через відбірковий турнір, що триває з березня до листопада поточного року, визначено дев’ять учасників фінальної частини чемпіонату Європи-2024 з футболу. Запланований турнір відбудеться з 14 червня по 14 липня в десяти німецьких містах, і в ньому візьмуть участь 24 команди.

Ось перелік команд, які вже гарантували собі місця на Євро-2024:

1. Німеччина (як країна-господиня турніру).
  9. Англія.

Також важливо відзначити, що чинним переможцем чемпіонату Європи є збірна Італії, яка здобула титул на Євро-2020, перемігши Англію у фіналі на “Уемблі” після серії пенальті. Три інші путівки на турнір будуть розіграні в плей-офф Ліги націй між 12-ма найкращими збірними, які не зуміють потрапити на Євро-2024 безпосередньо через відбірковий турнір.

Кубок України: “Шахтар” вийшов у півфінал турніру, розгромивши “Вікторію”

У понеділок, 30 жовтня, відбувся матч 1/4 фіналу Кубка України з футболу, в якому “Шахтар” зіграв проти “Вікторії”. Зустріч проходила на стадіоні “Лівий Берег” у Києві та завершилася впевненою перемогою “гірників” з рахунком 3:0.

Першим голом у цьому матчі відзначився хавбек “Шахтаря” Єгор Назарина на 17-й хвилині гри. Через лише три хвилини “гірники” подвоїли свою перевагу завдяки голу Олександра Зубкова після передачі Ярослава Ракицького. У заключній частині гри Ярослав Ракицький забив третій гол для “Шахтаря”, фіксуючи остаточний рахунок.

Ця перемога стала дебютною для Марино Пушича на посаді головного тренера “Шахтаря”. Боснійський тренер приєднався до команди лише 24 жовтня. Він зробив свій тренерський дебют у матчі Ліги чемпіонів проти “Барселони”, де “Шахтар” поступився з рахунком 1:2.

Наступний матч “Шахтаря” заплановано на 3 листопада, коли команда зіграє проти київського “Динамо” в рамках 13-го туру Української Прем’єр-ліги.

Баварія руйнує суперника в Бундеслізі: вісім голів за тайм та три вилучення

У суботу, 28 жовтня, відбувся захоплюючий поєдинок 9-го туру німецької Бундесліги між “Баварією” та “Дармштадтом 98”. Гра проходила на стадіоні “Альянц Арена” і завершилася нищівною перемогою мюнхенського клубу.

Перший тайм був подієвим, попри відсутність голів на табло. Проте за цей час вдалося вилучити трьох гравців червоними картками: на 4-й хвилині хавбек “Баварії” Йозуа Кімміх та на 21-й і 41-й хвилині футболісти “Дармштадта 98” Клаус Г’ясула і Матей Магліца.

У другому таймі господарі поля розгромили суперника. На 51-й хвилині Харрі Кейн відкрив рахунок. За ним на 56-й хвилині подвоїв перевагу “Баварії” Лерой Сане. Швидко після цього, на 60-й хвилині, Джамал Мусіала довів рахунок до 3:0.

На 64-й хвилині Лерой Сане оформив свій дубль, забивши четвертий гол для “Баварії” в матчі. Після цього Харрі Кейн також оформив дубль на 69-й хвилині. На 71-й хвилині Томас Мюллер забив п’ятий гол господарів. Джамал Мусіала оформив свій дубль на 76-й хвилині, а Харрі Кейн завершив свій хет-трик на 88-й хвилині.

Завдяки цій перемозі “Баварія” вийшла на перше місце в турнірній таблиці Бундесліги з 21 очком. Друге місце наразі належить “Баєру” з 22 очками, але у леверкузенців є ще один матч у запасі. “Дармштадт 98” із семома очками розташовується на 14-му місці.

У наступному турі чемпіонату Німеччини “Баварія” зіграє проти “Боруссії” з Дортмунда, тоді як “Дармштадт 98” зустрінеться з “Бохумом”.

Ліонель Мессі отримав свій восьмий “Золотий м’яч”

Ліонель Мессі отримав свій восьмий “Золотий м’яч” у кар’єрі, але екс-футболіст ПСЖ і збірної Франції Жером Ротен виразив своє незадоволення цим рішенням. Він вважає, що приз мав би бути вручений нападнику “Манчестер Сіті” Ерлінгу Холанду, який виграв требл з “городянами” в минулому сезоні. Ротен наголошує, що Холанд був більш вражаючим гравцем, ніж Мессі, і не поділяє думку, що Мессі був найкращим гравцем світу протягом останніх трьох-чотирьох років. За словами Ротена, це ганьба, що Мессі виграв “Золотий м’яч” у цих обставинах.

Ліонель Мессі отримав “Золотий м’яч” у кар’єрі восьмий раз на церемонії вручення “Золотого м’яча-2023”, що відбулася 30 жовтня. Це восьма подібна нагорода для Мессі, що є рекордом. До цього моменту він вже був лідером за кількістю отриманих “Золотих м’ячів”. Ця нагорода визначає найкращого футболіста світу від журналу France Football.

Мессі відзначився в минулому сезоні 38 забитими голами і 25 асистами в складі ПСЖ та збірної Аргентини. З національною командою Ліонель став переможцем ЧС-2022 з футболу та виграв французьку Лігу 1 разом із ПСЖ.

Це також важливо зауважити, що Мессі літнього 2021 року перейшов в американський клуб “Інтер Маямі”, і отримав “Золотий м’яч”, не представляючи команду з європейського чемпіонату, що є значущим досягненням.

Футбольні технології та інновації

Футбольні технології та інновації відіграють значущу роль у розвитку цього спорту і покращанні якості гри. Ось деякі з найбільш важливих футбольних технологій та інновацій:

Технологія / Інновація Опис
VAR (Video Assistant Referee) Система використовує відеоперегляд для допомоги арбітрам у прийнятті рішень.
GPS-трекінг Футболісти носять GPS-сенсори для відстеження швидкості, відстані та інших статистичних даних.
Hawk-Eye Визначає, чи м’яч перетнув лінію воріт, використовуючи камери і обчислювальну технологію.
Аналіз даних Використовується для аналізу статистики гравців, команд і суперників для розробки стратегій.
Тренувальні симулятори Допомагають гравцям покращити техніку та реакцію.
Футбольні датчики Вимірюють фізичні параметри гравців, такі як пульс і температура тіла.
Віртуальна реальність (VR) і розширена реальність (AR) Використовуються для покращення навичок і здійснення віртуальних тренувань.

Ці технології та інновації відіграють важливу роль у сучасному футболі, сприяючи розвитку та покращенню гри.